Poradnia choroby parkinsona

dlaczego my?
Nasze działania opieramy na wieloletnim doświadczeniu i reputacji zespołu medycznego, dostępie do nowoczesnych terapii, indywidualnym podejściu do pacjenta oraz wsparciu rehabilitacyjnym i psychologicznym. Kwalifikujemy do procedur inwazyjnych jak głęboka stymulacja mózgu. Prowadzimy poradnię stymulatorów DBS. Oferujemy również możliwość uczestnictwa w badaniach klinicznych z najnowocześniejszymi terapiami.
godziny przyjęć:
pon-pt 9.00-15.00
nie tylko choroba Parkinsona
Prowadzimy diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobą Parkinsona oraz parkinsonizmami atypowymi: postępującym porażeniem nadjądrowym PSP, zanikiem wieloukładowym MSA, zwyrodnieniem korowo-podstawnym CBD. W naszym zainteresowaniu są również pacjenci z chorobami genetycznymi jak choroba Huntingtona HD, genetycznie uwarunkowane dystonie, choroba Wilsona oraz choroby z kręgu ataksji rdzeniowo-móżdźkowych SCA. Zajmujemy się też pacjentami z parkinsonizmem naczyniowym jak również prowadzimy diagnostykę wodogłowia.
co oferujemy?
Kompleksową diagnostykę zaburzeń ruchowych obejmującą:
wywiad, przegląd dokumentacji medycznej oraz leczenia towarzyszącego
ocenę zaburzeń ruchowych i nie związanych z ruchem, również przy użyciu skali UPDRS
ocenę neuropsychologiczną
skierowanie do innej placówki na badanie TK/MRI głowy
skierowanie do innej placówki na badanie DaTSPECT
badanie EKG
badania laboratoryjne z krwi i moczu
leczenie toksyną boutulinową
kwalifikację do procedury DBS
Kwalifikację do procedury FUS
diagnostykę wodogłowia
Po postawieniu diagnozy:
Zaproponujemy optymalną do indywidualnego profilu pacjenta terapię
W uzasadnionych przypadkach kierujemy pacjentów do specjalistycznych ośrodków neurochirurgicznych celem leczenia interwencyjnego.
Monitorujemy długoterminowe efekty leczenia
Modyfikujemy leczenie celem uzyskania optymalnych efektów dla chorego
Oferujemy wsparcie psychologiczne w tym psychoterapię oraz terapię funkcji poznawczych
Prowadzimy rehabilitację ruchową celem poprawy funkcjonowania pacjenta w tym rehabilitację chodu przy użyciu specjalistycznych podnośników LeviCare
Prowadzimy badania kliniczne z nowymi terapiami dla chorych chorobą Parkinsona, zanikiem wieloukładowym, postępującym porażeniem nadjądrowy
.

głęboka stymulacja mózgu DBS
Głęboka stymulacja mózgu (DBS, ang. Deep Brain Stimulation) to zaawansowana metoda leczenia neurochirurgicznego stosowana u pacjentów z chorobą Parkinsona i drżeniem samoistnym. Polega na wszczepieniu elektrod do specyficznych obszarów mózgu kontrolujących funkcje ruchowe.. Elektrody te wysyłają impulsy elektryczne wpływając na aktywność tych obszarów przez co poprawiają funkcje ruchowe.
Przed zabiegiem wymagana jest kwalifikacja pacjenta a po zabiegu kontrola w poradni stymulatorowej. Obie możliwości dostępne w NeuroProtect.

leczenie toksyną botulinową
Toksyna botulinowa jest skuteczna w leczeniu schorzeń neurologicznych, ponieważ blokuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, co zmniejsza ich nadmierną aktywność. Jest stosowana w leczeniu spastyczności, dystonii oraz migren, przynosząc ulgę pacjentom cierpiącym na te dolegliwości. Jej działanie jest precyzyjne i ogranicza się do miejsca wstrzyknięcia, co minimalizuje ryzyko ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Toksyna botulinowa jest dobrze tolerowana przez większość pacjentów, a efekty leczenia mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Regularne zabiegi pozwalają na kontrolowanie objawów i poprawę jakości życia pacjentów z chorobami neurologicznymi.

W Poradni PARKINSONOWSKIEJ pacjentów przyjmują doświadczeni lekarze specjaliści neurolodzy:

dr n. med. Mariusz Grudniak, specjalista neurolog w Centrum Medycznym NeuroProtect.

Maciej Czarnecki, specjalista neurolog w Centrum Medycznym NeuroProtect

Anna Kurdyła, specjalista neurolog
w Centrum Medycznym NeuroProtect

dr n. med. Marta Nesteruk, specjalista neurolog w Centrum Medycznym NeuroProtect

lek. Maciej Hyla, specjalista neurolog
w Centrum Medycznym NeuroProtect
Zapraszamy. Nasz zespół udzieli wszelkich niezbędnych informacji.