dr Maciej Czarnecki

dr Maciej Czarnecki

Specjalista neurolog | Dyrektor Neuroprotect

Od 2004 roku wieloletni asystent kliniki Neurologii Szpitala Bródnowskiego. Od początku kariery zawodowej zajmujący się chorobami neurodegeneracyjnymi przebiegającymi z otępieniem w szczególności Chorobą Alzheimera. Do 2012r prowadził Poradnię zaburzeń Pamięci przy klinice na Bródnie.

Od 2010 założyciel i dyrektor NeuroProtect. Odbył liczne staże oraz kursy dotyczące otępień w Polsce jaki i w renomowanych ośrodkach naukowych na świecie. Jest członkiem międzynarodowych grup eksperckich zajmujących się nowymi terapiami choroby Alzheimera. Prowadzi nowatorskie projekty z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi diagnostycznych jak pozytronowa tomografia emisyjne identyfikująca obecność beta amyloidu i białka tau w mózgu. Wykonuje także badania biomarkerów z płynu mózgowo-rdzeniowego.

Jest aktywny nie tylko w świecie nauki ale również wśród seniorów. Wiele organizacji takich jak uniwersytety trzeciego wieku czy stowarzyszenia seniorów mają możliwość uzyskania wiedzy o chorobach senioralnych jak również jak opiekować się chorym seniorem.