Poradnia Chorób Nerwowo-Mięśniowych

Nasze Centrum Medyczne NeuroProtect zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób nerwowo-mięśniowych. Dzięki prowadzony na co dzień działaniom możliwe jest wyleczenie pojawiających się dolegliwości, co umożliwi powrót do pełnej sprawności. W kontekście chorób nerwowo-mięśniowych wyróżniamy przede wszystkim stwardnienie boczne zanikowe, neuropatię, miastenię, a także zespół Guillain-Barre. Są to bardzo niebezpieczne dolegliwości, dlatego tak istotne jest, aby możliwie najszybciej postawić trafną diagnozę i rozpocząć terapię.

Leczenie neuropatii

W ramach prowadzonych działań zajmujemy się leczeniem neuropatii. Jest to choroba, która dotyka przede wszystkim nerwy obwodowe – ich zadaniem jest przekazywanie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za odczuwanie bólu czy dotyku. Warto wspomnieć, że ryzyko zachorowania na tę konkretną przypadłość rośnie wraz z wiekiem, bez względu na płeć. Pierwsze objawy tej choroby to zaparcia, biegunki, bóle w okolicy żołądka, a także zaburzenia rytmu serca. W dalszej kolejności może do tego dojść zaburzenie widzenia. Leczenie neuropatii jest bardzo złożone i obejmuje kilka etapów. W celu poprawy uszkodzonych nerwów podaje się kwas alfa-liponowy oraz witaminy z grupy B.

Oprócz tego zajmujemy się również leczeniem stwardnienia bocznego zanikowego. Choroba ta charakteryzuje się stopniowym uszkadzaniem włókien nerwowych, które są odpowiedzialne za pracę mięśni oraz nerwów znajdujących się w mózgu. Przypadłość ta dotyka z reguły osoby w wieku od 50 do 70 lat. W kontekście tej konkretnej choroby trzeba powiedzieć, że charakteryzuje się zanikiem mięśni, osłabieniem siły mięśni oraz pojawianiem się drżeń mięśniowych w różnych partiach ciała. Konieczne jest więc możliwie szybkie zdiagnozowanie choroby i podjęcie odpowiedniego leczenia.

W Poradni chorób nerwowo-mięśniowych pacjentów przyjmują doświadczeni lekarze specjaliści neurolodzy:

 

SLA neurolog Warszawa EMG Warszawa

dr Renata Ługiewicz, neurolog
w Centrum Medycznym NeuroProtect

neurolog_warszawa

dr n. med. Mariusz Grudniak, neurolog w Centrum Medycznym NeuroProtect.

Zapraszamy. Nasz zespół udzieli wszelkich niezbędnych informacji.