CHOROBA PARKINSONA

Parkinsonizm nie jest synonimem choroby Parkinsona.

Parkinsonizm to zespół objawów takich jak drżenie, spowolnienie sztywność czy niesprawność chodu natomiast choroba Parkinsona to jedna z najczęstszych przyczyn takich objawów.

Choroba Parkinsona

Diagnozowanie i leczenie choroby Parkinsona

Jesteśmy Centrum Medycznym oraz Ośrodkiem Badań Klinicznych w Warszawie, specjalizującym się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób neurologicznych m.in. choroby Parkinsona.

Nasza Poradnia Parkinsonowska

W Centrum Medycznym NeuroProtect w Warszawie funkcjonuje Poradnia Parkinsonowska.

Zakres Usług Poradni

Poradnia Parkinsonowska (inna nazwa to Poradnia Chorób pozapiramidowych) diagnozuje pacjentów z zaburzeniami ruchowymi.

Często trudno jest odróżnić chorobę Parkinsona od np. drżenia samoistnego, otępienia z ciałami Lewy’ego, czy zanikiem wieloukładowym. Dlatego też wiedza, doświadczenie i dostęp do najnowszych badań diagnostycznych jest niezbędna do postawienia właściwego rozpoznania i włączenia skutecznego leczenia.

Pacjenci cierpiący na te choroby często zapadają na depresję, stąd mają możliwość wsparcia psychiatry czy psychologa. Dostępna jest również rehabilitacja ukierunkowana na tego typu objawy.

Lekarz specjalista neurolog
dr n. med. Mariusz Grudniak

Poradnie Parkinsonowską prowadzi i przyjmuje Pacjentów doświadczony specjalista neurolog z wieloletnią praktyką dr n. med. Mariusz Grudniak.

neurolog_warszawa

Aktualności - Choroba Parkinsona:

bezpłatne przesiewowe badania pamięci

NEUROPSYCHOLOGIA

Neuropsychologia Neuropsychologia to nauka z pogranicza medycyny i psychologii, która bada zależność między funkcjonowaniem mózgu a zachowaniem człowieka. Jej główne cele to diagnoza występujących deficytów

Czytaj więcej »