EMG W WARSZAWIE

W Centrum Medycznym NeuroProtect w Warszawie funkcjonuje Pracownia EMG.

Badanie EMG

Badanie EMG polega na badaniu czynności elektrycznej mięśni (elektromiografia) oraz nerwów obwodowych (elektroneurografia). Nasza pracownia EMG wyposażona jest w wysokiej klasy nowoczesny aparat Keypoint Focus. (EMG Warszawa).

Ocena przewodnictwa w nerwach obwodowych czuciowych i ruchowych pozwala na rozpoznawanie takich chorób jak zespół cieśni nadgarstka, niedowład stopy przy uszkodzeniu nerwu strzałkowego, czy bardziej złożonych schorzeń jak stwardnienie boczne zanikowe. Stymulacja włókien mięśniowych wykorzystywana jest w diagnozowaniu takich chorób jak miastenia, czy dystrofie mięśniowe. Wykonujemy również próbę tężyczkową (choroba polegająca na nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej). Aparat przystosowany jest do wykonywania wzrokowych potencjałów wywołanych – badania wykonywanego w diagnostyce stwardnienia rozsianego.

Oferujemy pełny zakres badań EMG. EMG Warszawa.

Pracownię EMG w Warszawie prowadzą i przyjmują Pacjentów doświadczeni specjaliści neurolodzy z wieloletnią praktyką lek. Renata Ługiewicz oraz dr n. med. Mariusz Grudniak.

Zapraszamy. Nasz zespół udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

 

                                                         EMG WARSZAWA