Poradnia Leczenia Migreny

W swoim Centrum Medycznym posiadamy specjalistów pomagających w przypadku różnych schorzeń. Zajmujemy się między innymi leczeniem migreny. Jest to choroba przewlekła, która charakteryzuje się występowaniem napadowych, silnych bólów głowy, które towarzyszą również inne objawy. Mianem migreny określa się wyłącznie te dolegliwości, które można uznać za tzw. pierwotne bóle głowy. Oznacza to, że przypadłość wymaga dokładnej diagnostyki. Tylko to umożliwi podjęcie odpowiedniego leczenia.

Migrena – objawy

Główne objawy migreny to nawracające i silne bóle głowy. Z reguły obejmują tylko jedną część głowy, a nasilają się nawet przy niewielkiej aktywności fizycznej. Mogą temu towarzyszyć nudności, a nawet wymioty. Częstym objawem jest również nadwrażliwość na światło oraz na hałas. W większości przypadków bóle migrenowe trwają od kilku do kilkunastu minut, regularnie się powtarzając. Zdarza się, że ból głowy trwa do około 60 minut, a najbardziej dokuczliwe objawy trwają nawet do kilku dni.

W jaki sposób leczy się migrenę?

Leczenie migreny obejmuje leczenie doraźne, a zatem zastosowanie leków przeciwbólowych. Ważne jest w tym przypadku, aby monitorować liczbę przyjmowanych lekarstw. Nadużycie spożywanych tabletek może spowodować skutek odwrotny do oczekiwanego, a zatem wywołanie jeszcze mocniejszego bólu głowy z nadużywania lekarstw. W sytuacji, gdy napady migreny są bardzo częste i uciążliwe, należy zastosować leczenie profilaktyczne. Pozwoli to na zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi tej konkretnej przypadłości.

W Poradni LECZENIA MIGRENY pacjentów przyjmują doświadczeni lekarze specjaliści neurolodzy:

neurolog warszawa

dr n. med.  Marcin Kopka, neurolog
w Centrum Medycznym NeuroProtect

neurolog warszawa

dr Anna Kurdyła, neurolog
w Centrum Medycznym NeuroProtect

Zapraszamy. Nasz zespół udzieli wszelkich niezbędnych informacji.